18 травня в Україні вшановують пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу та згадують про багаторічну боротьбу кримських татар за право жити на рідній землі

18 травня в Україні вшановують пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу та згадують про багаторічну боротьбу кримських татар за право жити на рідній землі.
До цієї пам’ятної дати завідуюча відділом соціокультурної діяльності Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека Галина Войцеховська провела інформаційно-просвітницький захід – історичну годину «Трагедія незнищенного народу» для неповнолітніх ув’язнених і засуджених ДУ «Миколаївський слідчий ізолятор».
Учасники заходу дізналися про причини і наслідки насильницького виселення кримських татар у 1944 р., нелюдські умови транспортування людей у товарних вагонах та втрати, яких зазнав народ унаслідок депортації. Особливу увагу було приділено незламності кримськотатарського народу, його прагненню зберегти власну ідентичність, мову, культуру, традиції та повернутися на історичну батьківщину.
Запропоновані історичні відеоматеріали допомогли присутнім глибше осмислити трагічні сторінки історії, побачити долі родин, які пережили депортацію, та відчути масштаб людського болю й втрат.
Такі заходи є надзвичайно важливими, адже пам’ять про депортацію кримських татар – це не лише про минуле, а й про сьогодення. Це нагадування про злочин, наслідки якого й досі відгукуються у долях людей та в боротьбі кримськотатарського народу за свої права, свободу і гідність.
Поділитись в мережі