
Історія узбецької колекції Миколаївського обласного краєзнавчого музею опосередковано пов’язана з руйнівним Ташкентським землетрусом 26 квітня 1966 року. Україна надала значну допомогу постраждалій республіці.
Зокрема, на філологічний факультет Миколаївського педагогічного інституту почали приймати абітурієнтів з Узбекистану. Деякі з них після завершення навчання залишилися в Україні, уклали шлюби з українцями. Народжувалися діти, відбувався активний діалог і взаємозбагачення національних культур. Саме в цей період у музеї з’явилися перші предмети, подаровані студентами з Узбекистану.
Напередодні 60-х роковин Ташкентського землетрусу колекція музею, пов’язана з Узбекистаном, суттєво поповнилася. Представники українсько-узбецької родини миколаївців передали до музею понад 20 предметів: колекцію чоловічих і жіночих тюбетейок, чоловічі поясні хустки (чорсу), зразки узбецького атласу з характерним національним орнаментом, порцелянові статуетки.
Ці надходження дозволяють більш повно відтворити в музейній експозиції розмаїття етнокультурних процесів на Миколаївщині та підкреслюють важливість людських історій у формуванні музейних зібрань.
Щиро дякуємо дарувальникам за вагомий внесок у збереження культурної спадщини та довіру до музею.



Поділитись в мережі

