fbpx

Лекція-презентація «Українське традиційне вбрання: від історії до сучасності»

15 травня студенти та викладачі  @Кафедра української мови, літератури та методики навчання @Admiral Makarov National University of Shipbuilding відвідали етнографічну лекцію-презентацію «Українське традиційне вбрання: від історії до сучасності», що була приурочена до Всесвітнього дня вишиванки.

Під час заходу письменниця, лауреатка Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара Олена Півненко ознайомила присутніх з особливостями українського традиційного вбрання на Миколаївщини кінця ХVIII – середині ХХ ст., а також продемонструвала приклади сучасної стилізації одягу. Завідуюча відділом документів і наукових розвідок з питань краєзнавства @Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека Анна Трокай представила унікальні етнографічні фотоальбоми, що зберігаються в Музеї книги – «Нетлінні. Українські державні символи у народній вишивці та ткацтві», «Українські взори. Збірка Ольги Бачинської», «Пацьорки, цятки, коралики. Бісерні прикраси зі збірки Володимира Щибрі», «Вишиті сорочки Луганщини з колекції Національного музею народної архітектури та побуту України». Дані видання вийшли друком у 2023-2025 рр. та занурюють читача в український символізм у вишивці, прикрасах, предметах побуту, який століттями створювала наша нація, аби висловлювати свою ідентичність і культуру. Ці артефакти мають не лише високу естетичну, а й історичну цінність для усіх поколінь українців.

Традиційне українське мистецтво живе, розвивається, надихає та об’єднує. Коли ми плетемо ляльку, вишиваємо сорочку, співаємо колискову – ми зшиваємо простір нашої пам’яті, нашої ідентичності, нашої сили. Пам’ятним завершенням лекції для учасників стало відвідування виставки «Лялька-мотанка – берегиня нації», що експонувалася в краєзнавчому читальному залі.

#Деньвишиванки2025 #ДеньВишиванки #ВишиванкаОбєднуєУкраїнців

#УВишиванціДоПеремоги #звишивкоювсерці #вишиванка #КодНації

Поділитись в мережі