У 2026 році в Миколаївській області відновлюється конкурс на здобуття обласної премії імені Миколи Аркаса

У 2026 році в Миколаївській області відновлюється конкурс на здобуття обласної премії імені Миколи Аркаса 💙💛
☝️ Про це в п`ятницю, 17 квітня, оголосила начальниця Управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА Олена БУБЕРЕНКО, яка взяла участь у відкритті виставки «Окрилені творчістю», присвяченої 30-річниці від дня заснування премії та всім її лауреатам. Виставка відкрилась у Миколаївський обласний краєзнавчий музей.
🏆 Обласну премію імені Миколи Аркаса було започатковано в нашому регіоні у 1996 році з метою розвитку народної творчості та культурно-просвітницької діяльності, підготовки кадрів працівників культури, підвищення їх професійної майстерності, та з метою заохочення працівників культури, які зробили значний внесок у розвиток і збереження української національної культури.
⏱️ Роки пандемії а потім і повномасштабне вторгнення тимчасово призупинили процес здобуття премії, проте станом на сьогодні вже оновлюється Положення про премію і у другому півріччі вже буде оголошено конкурс.
👉 Протягом 30 років її лауреатами стали відомі краєзнавці, працівники культури, автори, митці й цілі творчі колективи Миколаївщини.
📜 Організатори виставки представили в експозиції раритетні експонати, серед яких особисті речі родини Аркасів, документи й фотографії, особисті речі лауреатів премії. Авторкою виставки є старший науковий співробітник музею та лауреатка премії імені М. Аркаса 2010 року Ірина АЛЕКСАНДРЕНКО.
⏳Експонуватиметься виставка в музеї до кінця серпня!
Поділитись в мережі