fbpx

Відкрили обласну виставку «Родинна скриня»

17 травня відкрили обласну виставку «Родинна скриня» з нагоди відзначення Міжнародного дня сім’ї та Всесвітнього дня вишиванки.

Організатор

Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи.

Відкриття виставки відбулося у культурно-мистецькій локації «Артгалерея», яка створена з ініціативи директора МОЦНТ та КОР Наталії Баштової з метою збереження національних традицій, відродження культурної спадщини та народних промислів нашого краю. Це унікальне місце об’єднує талановитих майстрів, митців, народних умільців і шанувальників культури.
«Артгалерея» вперше відчинила свої двері та гостинно зустріла представників талановитих родин Миколаївщини, які презентували свої творчі здобутки — вишивані вироби, родинні реліквії та інші рукотворні шедеври.

Виставкова експозиція

До виставкової експозиції увійшло понад 120 унікальних робіт — ковдри та домоткані доріжки, скатертини, вишиті рушники, подушки з пошивками, наволочки, вишиванки, а також сумки, шкатулки, брошки, клатчі, декоративні розписні яйця та багато інших виробів. Усі ці скарби — творіння десяти родин, у яких любов до творчості, народного мистецтва й родинних традицій передається з покоління в покоління. Кожна родина має свій неповторний шлях, свою історію, власний почерк і родинні секрети майстерності. Та попри всі відмінності, їх об’єднує спільне — щира й глибока любов до рідної землі, до української культури та родинних цінностей, що єднають серця крізь час.

Проєкт «Родинна скриня» — це можливість доторкнутися до живої історії, втіленої в родинній творчості, пам’яті та традиціях. Це десять родинних дерев, де кожна гілочка — мов візерунок, кожен листок — стібок любові, а міцне коріння — наша спільна пам’ять, що об’єднує покоління.

Вишивка для цих родин — не просто ремесло. Це мова, якою говорили наші бабусі, коли хотіли побажати щастя; це оберіг, у який жінка вкладала молитву за свого сина, чоловіка, за весь свій рід.

До участі у цій надзвичайній виставці долучилися родини:
• Васильєвих зі Снігурівської громади,
• Худьо зі Снігурівської громади,
• Василевських із Новоодеської громади,
• Левківських із Первомайської селищної громади,
• Бондар із Березанської громади,
• Севко з Казанківської громади,
• Скиба з Єланецької громади,
• Ковтуненко з Новомар’ївської громади,
• Козявко з Баштанської громади,
• Заблоцьких з Шевченківської громади.

Кожен експонат — це не просто витвір рук, а жива родинна пам’ять, зашифрована у вишивці, дереві, нитках чи фарбах. Це — голос предків, що лунає крізь роки, з’єднуючи минуле, сучасне та майбутнє в одному суцвітті родинних традицій.
Представники кожної родини з любов’ю й натхненням презентували свою творчість — цікаво, театралізовано, з глибоким змістом і нотками гумору. Кожен виступ став ніби живою ілюстрацією до експозиції, оживив її теплом родинного вогнища, щирістю сердець і духом єднання, який проймає все дійство.

Відвідувачі мали змогу не лише насолодитися витворами мистецтва, а й поринути в атмосферу родинного затишку, відчути глибоку повагу до українських традицій, які дбайливо зберігаються і передаються з покоління в покоління.

Особливої урочистості заходу додали концертні номери народного вокального ансамблю української пісні «Вітовчани» ММПК «Корабельний» (керівник — Василь Стефанюк). Колектив подарував глядачам українські пісні, святкову атмосферу та гарний настрій.

За доброю традицією, із вітальним словом до учасників звернулися заступник начальника – начальник відділу закладів культури та мистецтв управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної (військової) адміністрації Віталій Бойченко, організатори заходу — директор Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Наталія Баштова та заступник директора з методичної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент Ірина Барвінок.

Поділитись в мережі