
Традиційно навесні наша команда відвідує Миколаївський некрополь, аби впорядкувати могили видатних миколаївців, які стояли біля витоків нашого музею або ж були дотичні до розвитку музейної справи.
Ми вшанували та прибрали могили:
Матильди Францової — дружину колекціонера Еммануїла Францова, природнича колекція якого лягла в основу нашого музею. Хоч сам Еммануїл Петрович похований в Одесі, його ім’я — назавжди в історії нашого міста.
Сергія Гайдученка — першого директора музею, голову комісії міської думи, яка в грудні 1912 року почала роботу зі спадком колекціонера Еммануїла Францова. Саме за її результатами на перехресті Великої та Малої Морської постав природничо-історичний музей. Пан Сергій також передав до музею власну етнографічну колекцію.
Родинний склеп Дометія Дзіно — спадкового почесного громадянина, мецената й пристрасного колекціонера. Він не лише увійшов до складу комісії зі створення нашого музею у 1913 році, а й подарував музею 1773 предмети зі свого зібрання — від античної кераміки й монет до опудал тварин і китайської порцеляни. І навіть подарував першим музейникам велику засклену шафу, спеціально виготовлену для експозиції.
Василя Каразіна — великого українця, просвітителя, реформатора, засновника V.N. Karazin Kharkiv National University. У 1842 році він прибув до Миколаєва до сина, де й помер та був похований у каплиці на міському кладовищі.
Попри важкий стан Миколаївського некрополя, ми докладаємо зусиль, щоб зберігати пам’ять про видатних людей, похованих у нашому місті, піклуємося про їхні могили та продовжуємо дбати про їхню духовну і культурну спадщину!




Поділитись в мережі