fbpx

Засідання розмовного клубу української мови «СловоТворення»

9 квітня у Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулося чергове засідання розмовного клубу української мови «СловоТворення». Темою для обговорення стало питання: «Якими ми були 1000 років тому?»
Модератори заходу представили коротку історичну довідку про слов’ян – найбільшу в Європі етномовну групу, до якої належать і українці. Основою для розмови стали книги з фонду бібліотеки.
Найбільшу зацікавленість учасників викликали видання:
«Історія цивілізації. Україна» (Харків: Видавництво Фоліо, 2020);
«Terra Ucrainica. Історичний атлас України і сусідніх земель» Д. Вортмана, Я. Гордієнка, М. Майорова (Харків: Видавництво “КСД”, 2018).
Особливо жваве обговорення викликала карта слов’янських племен Х століття, що представлена в атласі Terra Ucrainica. Учасники також звернулися до витоків слов’янської писемності – старослов’янської мови, створеної у 860-х роках братами-просвітителями Кирилом і Мефодієм на основі солунсько-македонського діалекту староболгарської мови. Завдяки книзі О. І. Леута «Старослов’янська мова» (Київ: Центр навчальної літератури, 2007) вдалося простежити етимологію низки цікавих слів. Присутні дізналися, що слово «варь» означало спеку, «форь» – данину, «опона» – завісу, «драга» – долину, «вазнь» – щастя, а «ближика» – родича. Серед них були слова, які і до сьогодні зберегли своє значення: «благо» – добро, «бездна» – безодня, «глаголати» – говорити та багато інших.
Зустріч стала чудовою нагодою поєднати мовну практику з пізнанням маловідомих сторінок нашої історичної минувшини.
Під час наступного заняття, яке відбудеться 16 квітня, напередодні Великодня, поговоримо про писанки, а саме про символіку кольорів і орнаменту.
Чекаємо на вас щосереди о 12.00 у Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці .

Поділитись в мережі