fbpx

Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна

Миколаївська обласна бібліотека для дітей є методичним, інформаційним, консультативним центром для бібліотек області, які обслуговують дітей.

Місія бібліотеки: використовуючи всі наявні ресурси, надати дітям оптимальні умови для культурного розвитку, формування і задоволення їх освітніх, комунікативних та інших потреб, створити середовище розвитку дитини через читання, книгу і інші види матеріалів, що відповідають її статевим, соціокультурним та індивідуальним особливостям.

Обласна бібліотека для дітей обслуговує читачів-дітей, педагогів, вихователів, студентів, батьків, всіх хто зацікавлений у розвитку і промоції читання серед дітей та опікується питаннями дитячої літератури, проводить семінари, навчання, консультує організаторів дитячого читання.

Бібліотека є територією дитинства, яка гарантує дітям цікаве читання, дозвілля та безпеку. Для дітей проводяться захопливі соціокультурні та пізнавальні заходи, працюють читацькі об’єднання та гуртки, літературна студія. Все це дає можливість дітям, як читачам бібліотеки, так і віртуальним користувачам (через сайт, блоги, Фейсбук, Інстаграм), долучатися до цікавих книг, брати участь в різних акціях, челенджах, флешмобах, конкурсах тощо. Бібліотека має і продовжує накопичувати великий досвід роботи з читачами-дітьми та впроваджувати його в роботу бібліотек Миколаївщини.

Віртуальний простір давно став вагомою складовою простору бібліотеки. Впроваджені та успішно розвиваються автоматизовані технології, освоюються нові програмні засоби, створена локальна комп’ютерна мережа. Працюють офіційний WEB-сайт та 4 блоги бібліотеки, сторінки в соціальних мережах Фейсбук та Інстаграм. Ком’ютерні технології продовжують розвиватися, доступ користувачів до ресурсів Інтернет організовано не тільки в Інтернет-центрі, а й у всіх відділах обслуговування. Це також скайп-спілкування читачів-дітей з письменниками, літературні квести, веб-мандрівки, мультимедійні літературні екскурси.

Успішно реалізуються віртуальні проєкти з літературного краєзнавства «Письменники Миколаївського краю», з медіаосвіти «Від медіаграмотності до медіакультури», з книговидавничої справи «Дитяче КнигоКОЛО». Розвиваються комплексні програми «Я – унікальний!» (робота з творчими та талановитими дітьми), програма безперервного професійного розвитку «ПРОФІ», обласна програма підтримки книги і читання «Діти Миколаївщини читають», програми регіонального розвитку «Дитина читає – Україна процвітає!» (пересувна бібліотека) та МІСТ (Мислити. Інформувати. Співпрацювати. Творити.).

Як методичний центр, бібліотека невпинно розвивається. Формується нова концепція методичної роботи як відкритого методичного інформаційного простору, умови для якої створили, в тому числі комп’ютерні технології. Бібліотека опікується підвищенням рівня бібліотечного обслуговування дітей в бібліотеках Миколаївщини, впроваджуючи комплексні форми підвищення кваліфікації працівників бібліотек, створюючи обласні програми просування читання серед цієї категорії населення.

З 2014 року започатковано проведення обласного огляду-конкурсу бібліотек для дітей, методичне консультування, що проводиться під час виїздів в бібліотеки Миколаївщини та на основі використання мережевої комунікації (Zoom, Skype), проведення обласних заходів підвищення кваліфікації (семінари, професійні майстерні, творчі лабораторії, методичний моніторинг, тощо).

Бібліотека має практику проведення виїзних масштабних соціокультурних заходів для читачів-дітей, які проводяться в об’єднаних територіальних громадах, селах області (Урочисте відкриття тижня дитячого читання, Відкриття Літніх читань, обласні фестивалі та свята, відвідування шкіл-інтернатів, оздоровчого табору для дітей-сиріт «Орлятко»).

Використання інформаційних технологій в методичній діяльності збільшує частку електронних методичних ресурсів і забезпечення віддаленого доступу до них, отримує розвиток різноманіття форм, методів, напрямків, продуктів методичної діяльності, їх інноваційний характер. Для бібліотек області, що обслуговують дітей проводьтяся професійні навчання у форматі Teach-In, Skyp-семінари, -майстерні, консультації, круглі столи, методичні дні тощо. Бібліотека неодноразово ставала базою проведення Регіонального Ярмарку бібліотечних інновацій «Бібліокрe@тив», активно професійно позиціонує себе через участь у заходах різних рівнів: Всеукраїнських науково-практичних конференціях та семінарах, Міжнародних форумах молодих бібліотекарів УБА, Ярмарках інновацій, Бібліотечних форумах.

Впроваджуючи інновації Миколаївська обласна бібліотека для дітей є переможцем і призером різних Всеукраїнських і обласних конкурсів (перемога у Всеукраїнському огляді-конкурсі обласних бібліотек для дітей в номінації «Краєзнавча діяльність бібліотек» (2019 р.), Гран-прі у фестивалі-конкурсі ігрових програм «Казкова гра» (2018 р.), II місце у Всеукраїнській національній піар-акції «КОЛО читання» (2021 р.), відзнака Національної бібліотеки України для дітей «10 років разом!» (2021р.), базою проведення Всеукраїнських конференцій, семінарів, фестивалів.

2020 року долучилася до соціального проекту «Каштанова бібліотека». Бібліотека неодноразово становилася базою проведення Міжрегіонального Ярмарку бібліотечних інновацій «Бібліо@креатив» 2012, 2015 та 2021 років.

Доступне середовище

У Миколаївській обласній бібліотеці для дітей здійснюється комплекс заходів щодо створення умов доступності бібліотечної будівлі і послуг в сфері бібліотечної діяльності для людей з обмеженими можливостями здоров’я. Бібліотека має пандус та туалетну кімнату, розраховану на людей с особливими потребами.

Сформовано Банк даних з основних питань, пов’язаних з правовими, соціальними, медичними напрямками життєдіяльності дітей-інвалідів та їх сімей, на сайті бібліотеки представлено web-список «Повір у себе!». Надається різноманітна фактографічна інформація, ведеться оперативне інформаційне обслуговування батьків та фахівців, професійно пов’язаних з цією категорією читачів.

Для дітей з вадами зору в фонді бібліотеки є сучасні спеціальні видання: книги зі шрифтом Брайля (15 примірників).

Директор Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О.Лягіна – Жайворонок Тетяна Анатоліївна. Заслужений працівник культури України, нагороджена орденом княгині Ольги III ступеня, володар Почесної відзнаки Міністерства культури і туризму України «За досягнення в розвитку культури і мистецтв», звання «Перлина Миколаївщини» в галузі бібліотечної справи. 2021 року нагороджена Відзнакою Миколаївської обласної ради «За заслуги перед Миколаївщиною».

Для користувачів бібліотеки:

 • оперативна інформація про нову літературу;
 • безкоштовний доступ до мережі Інтернет, консультації з медіа грамотності, Code Club Україна;
 • об’єднання за уподобаннями (Арт-гурточок «Хобі і ти», Майстерня книжкових чудес «Золотий ключик», «Lit-студія на Спаській», «Батьківський бібліотечний клуб», творчі зустрічі з письменниками);
 • лялькові вистави, інтерактивні ігри (квести, бібліобродилки, книжкові перегони, ігрові програми, діалогові майданчики);
 • святкові програми, театралізовані ігрові вистави, День народження в бібліотеці;
 • пізнавальні заходи (поетично-археологічні, літературні, творчі занурення, історичні калейдоскопи, віртуальні експедиції, літературні побачення,);
 • скайп-клуб шанувальників сучасної літератури «Увага! На з’вязку письменник!»;
 • виїзні соціокультурні заходи (Урочисте відкриття Тижня дитячого читання, Літніх читань), фестивалі, челенджи, творчі конкурси, акції.
Поділитись в мережі
Про заклад
Графік роботи
 • Будні дні
  09.00 - 18.00
 • Субота
  Вихідний
 • Неділя
  09.00 - 17.00 (влітку вихідний)
Карта розташування закладу