fbpx

Миколаївський національний академічний український театр драми та музичної комедії

Миколаївський національний академічний український театр драми та музичної комедії – прикраса та гордість Миколаївщини та України, провідний мистецький центр, де відбуваються найголовніші події та свята, високопрофесійний колектив театру постійно знаходиться у творчому пошуку, працює на постійних аншлагах, здійснює постановки вистав у різних жанрах. В його репертуарі понад 60 вистав, щороку здійснює 12 прем’єрних вистав на великій і малій сценах, театр – активний учасник Міжнародних та Всеукраїнських фестивалів та конкурсів, де посідає почесні місця та отримує високі нагороди. За 90 років театр побував з гастролями у 109 різних містах. Протягом останніх 20 років театр працює на 100% аншлагах.

Творча діяльність театру відповідає найкращим світовим зразкам і є національно орієнтованою. Саме тому Миколаївський український театр драми та музичної комедії у 2001 році першим з обласних театрів України отримав високе звання – академічний. А в 2021 – звання Національного.
У Миколаївському національному академічному українському театрі драми та музичної комедії широко заявив про себе оригінальний жанр театралізованої дії – свята, а саме:

  • «День незалежності України»,
  • «День матері»,
  • «День людини похилого віку»,
  • «Різдвяний подарунок дітям» тощо.

Театр успішно впроваджує святкування суто національних свят – День Святого Миколая, Василя, Маланки, Різдвяні щедрування тощо. Нині колектив театру успішно опанував жанр опери та мюзиклу.
Належне місце в репертуарі посіли опери «Запорожець за Дунаєм» П.Гулака-Артемовського та «Катерина» М. Аркаса, рок-опера “Біла ворона” Ю.Рибчинського, Г.Татарченка, мюзикл “Леонардо” К.Брейтбурга, Є.Муравйова, драматичні вистави: “Хазяїн” І.Карпенка-Карого, “Макбет” В.Шекспіра, “Чайка” А.Чехова, “Наталка-Полтавка” І.Котляревського.


Нині в театрі всі задуми творчо реалізує команда однодумців-керівників у складі директора – художнього керівника, заслуженого працівника культури та заслуженого діяча мистецтв України, народного артиста України, повного кавалеру ордена “За заслуги”, почесного громадянина міста Миколаєва Миколи Берсона, головного режисера, заслуженого діяча мистецтв України Олега Ігнатьєва, головного диригента, заслуженого артиста України Віктора Уреса, головного хормейстера, заслуженого працівника культури України Наталії Авраменко, головного балетмейстера, заслуженого працівника культури України Олени Хижняк.

До роботи над створенням вистав театру залучаються відомі вітчизняні та європейські режисери серед яких: Лінас Зайкаускас (Литва), Максим Голенко (Україна), Раду Гілаш (Румунія), Сергій Павлюк (Україна).
В театрі вже більше 20 років успішно працює студія “Академія пані Куліси”, яка на безоплатній основі протягом трьох років навчає учнів ЗОШ Миколаєва базовим знання театру, акторської майстерності, вокалу, пластики, театральної етики. Багато випускників студії продовжили творчий шлях, отримали вищу театральну освіту та яскраво представляють Миколаївщину як в Україні так і на світовому кінотеатральному ринку.

Поділитись в мережі
Про заклад
Карта розташування закладу