fbpx

Миколаївська обласна філармонія

Миколаївська обласна філармонія – концертна організація, яка залучає широке коло слухачів до пізнання класичної, народної, сучасної музики, естрадного та інших видів професійного виконавського мистецтва.
Історія Миколаївської обласної філармонії налічує майже 85 років. Тут працювали такі відомі колективи та виконавці як Ігор Крутий, Лариса Доліна, Олександр Сєров, група «Діалог», під керівництвом Кіма Брейдбурга, симфонічний оркестр Клімента Домінчена, естрадний колектив «Поющие юнги» та ін.

В 60-70 роки наша філармонія була визнана однією з кращих в Радянському Союзі. І зараз вона не розгубила свої таланти. ЇЇ колективи широко відомі не тільки в Україні, але й за її межами. Ансамбль народних інструментів «Узори», музичним керівником якого є заслужений артист України Іван Обревко, неодноразово брав участь і займав призові місця на закордонних міжнародних конкурсах і фестивалях. Лауреатами всеукраїнських та міжнародних конкурсів є відомі і улюблені глядачами колективи: камерний оркестр «Ars Nova» (головний диригент – заслужена артистка України Вікторія Жадько) та ансамбль української пісні «Вільні козаки» (керівник – Федір Сичов). Популярними колективами є також естрадний ансамбль «Art Colors Band» під керівництвом Андрія Зотова та створений кілька років тому естрадно-симфонічний оркестр. У творчому складі філармонії працює танцювальний колектив (керівник – Богдан Білоножко).

Серед солістів філармонії заслужений діяч мистецтв України Олег Кедіс, заслужені артисти України Олена Белоусова, Наталія Жело-Данильченко та Олександр Сичов, лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів – солісти-вокалісти, солісти-інструменталісти та артисти розмовного жанру. Концертні програми камерного оркестру веде заслужена діячка мистецтв України, музикознавець Тамара Півень.

Наші артисти з гастрольними концертами об’їздили всю Україну, виступали у Нідерландах, США, Італії, Франції, Польщі, Німеччині. За запрошенням філармонії до Миколаєва приїжджали відомі солісти, колективи и диригенти з України і зарубіжжя: народні артисти України Оксана Мадараш, Павло Чеботов, заслужені діячі мистецтв України Олександр Дяченко, Андрій Савчук, Сергій Йовса, Вінстон Вогель (США), Раміро Ариста (Аргентина), Іван Аріон Карст (Канада), Жан Філіп Дамбревіль (Франція), Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України, гурт «ManSound» та інші.

Багато років Миколаївська обласна філармонія не має свого власного концертного залу, але вона живе і плідно працює, з оптимізмом дивиться у майбутнє, здійснює свої творчі плани, спрямовані на популяризацію та розвиток найулюбленішого в народі мистецтва – мистецтва музики.

Поділитись в мережі
Про заклад
Графік роботи
 • Будні дні
  08:00 - 17:00
Карта розташування закладу
  Афіша закладу
  Подивитись майбутні заходи закладу
  Концерт до міжнародного Дня музики
  Завершена
  Камерний оркестр Ars nova
  Завершена
  В програмі золоті хіти зарубіжної естради
  Завершена