fbpx

Миколаївський академічний обласний театр ляльок

Миколаївський академічний обласний театр ляльок було створено у 1970 році. На чолі творчого процесу стояли головний режисер Борис Оселедчик та головний художник Анатолій Цуканов.

70ті роки – період становлення. Завершилось перше десятиріччя виставою для дорослих «Дон Жуан в 20 веке»! 80ті роки – період розквіту. 90-ті – період експерименту. Двотисячні роки – період сучасності! В репертуарі театру близько 40 вистав діючого репертуару. Театр – активний учасник Міжнародних, Всеукраїнських та регіональних фестивалів та конкурсів.

Театр має виїзний характер роботи. В репертуарі вистави на різну вікову категорію:

 • для дошкільного віку,
 • для шкільного молодшого,
 • шкільного середнього та для дорослих.

Великим попитом користуються вистави Миколаївського академічного обласного театру ляльок для дорослих! У 2017 році театру присвоєно звання «академічний». У 2017 році Миколаївський академічний обласний театр ляльок започаткував свій регіональний фестиваль театрів ляльок та студій лялькового мистецтва «Кришталева лялька», і протягом п’яти років провів його. У зазначеному фестивалі взяли участь всі театри ляльок України та дитячі, студентські, молодіжні театральні студії з кожного регіону країни. В рамках фестивалю Миколаївські лялькарі збирали Лялькову мапу України і повністю її зібрали до ювілею незалежності нашої держави (серпень 2021р.). Мапу передано до Миколаївського обласного краєзнавчого музею.

У 2019 році вперше в Україні, на базі Миколаївського академічного обласного театру ляльок було створено інклюзивну виставу для людей з порушення слуху «Мауглі». За підтримки Українського культурного фонду. Театр проводить багато роботи щодо благодійності. Під керівництвом директора-художнього керівника Терещенко Вікторії Петрівни, яка на посаді директора працює з 1994 року, театр отримує стрімкий творчий розвиток, розвиток в організації дозвілля глядачів у комфортних сучасних умовах. На базі театру створено лялькову дитячу студію «Лялькарик». Працює «батьківська школа», проходять майстер-класи. Театр активно співпрацює з іншими закладами культури міста та області, – бібліотеками, музеями, метод.центрами тощо.

2 жовтня 2020 року театр відкрив свій ювілейний 50й театральний сезон. У 2020 році відсвяткували ювілей, – 50річчя! З’явилось дві прем’єри для дорослого глядача , це «Ревізор» та концертна програма для дорослих «Це вам не іграшки!» Також в ювілейний сезон народились нові вистави для малят. Такі як: «Казочка на новий лад про вовка та козенят», «Принцеса на даху», новорічне шоу «Новий рік-чарівник!» 20 жовтня 2021 року Миколаївський академічний обласний театр ляльок підписав Меморандум з інститутом післядипломної педагогічної освіти щодо співпраці. Назва проекту «Театральна педагогіка».

Поділитись в мережі
Про заклад
Графік роботи
 • Будні дні
  Щоп’ятниці о 18:00
 • Субота
  11:00
 • Неділя
  12:30
Карта розташування закладу
  Афіша закладу
  Подивитись майбутні заходи закладу
  01.01.2022
  Новорічна програма складається з 2х дій: інтерактивної вистави – концерту та інтермедії з Дідом Морозом і Снігуронькою. Казкові герої збиратимуться у залі бажань! Разом з ними чекатимемо на діда Мороза і Снігуроньку. На вас чекає вирій веселих розваг, пісень, танців...
  Завершена
  15.01.2022
  Любі друзі, для вас на сцені театру ляльок музична весела вистава (майже опера!) про ледачого Котика і хитру Лисицю, яка хотіла обдурити всіх звірів в лісі… А от чи вийшло в неї, – приходьте, побачимо! Вистава за мотивами української народної...
  Завершена
  29.01.2022
  Запрошуємо вас до театру ляльок на виставу за мотивами української народної казки «Рукавичка»! Казка про звіряток, які знайшли в лісі рукавичку… Наша вистава про дружбу. Виявляється, що зовсім не рукавичка їх зігрівала, а саме дружба…  Казочка для малят від 3...
  Завершена