fbpx

Free-time: ми розпочали!

2 лютого стартувала програма арт-терапії, активного та цікавого дозвілля “Free-time”. Це спільний проєкт Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва і Благодійного фонду “Індиго”, мета якого — надання комплексної психологічної, культурно-просвітницької підтримки жителів міста і вимушених переселенців.

http://unbib.mk.ua/index.php/2009-06-02-17-23-57/50-2009-06-11-08-24-41/5342-free-time-.html

Цього дня в Молодіжному просторі бібліотеки на Великій Морській, 92 було весело і гамірно. Дівчата і хлопчаки разом із мамами/татами, поки знайомилися один з одним, з ведучими і організаторами, встигли погортати книжки, роздивитися фотографії, побавитись іграшками. Потім їм “серйозно і ґрунтовно” розповіли, для чого зібралися і що робитимуть. А далі ці ж таки поважні ведучі стали сипати жартами, веселити і веселитись, розважати і навчати. Щоб краще роззнайомитись, зіграли в “Тримай м’яча”. Дізнатися, як кого звати, хто чим захоплюється та інші цікавинки. І вже, як добрі знайомці, вгадували тваринок під час зоовікторини. Відповідали так швидко і правильно, були такими активними, що ведучі ледь встигали обдаровувати юних знавців цукерками. 

Серед вгаданих звірів був собі такий бабак. І це не простий збіг, бо саме 2 лютого в багатьох країнах світу святкують День бабака. Бібліотекарі розповіли про походження і історію цього свята. Виявляється вперше святкувати цей день почали в 1886 році в США, а бабак, що живе в горах Пенсильванії, став найпершим офіційним “метеорологом”. Цю традицію з ентузіазмом прийняли жителі Америки, а згодом перейняли й інші країни. Особливо відомим це свято стало після виходу фільму «День Бабака». 2 лютого люди спостерігають за поведінкою цієї тваринки, адже вважається, що за діями бабака можна зрозуміти чи скоро настане весна. Якщо тварина не бачить своєї тіні і спокійно виходить з нори — весна буде ранньою; якщо ж гризун в сонячний день бачить свою тінь, лякається і ховається в нору — доведеться зимувати ще шість тижнів. Цікаво те, що в багатьох країнах світу є свої бабаки-провісники. В України також живуть два бабаки-метеорологи: у Харкові – Тимко, у Львові – Мишко. До речі, Тимко спрогнозував, що цього року весна розпочнеться у середині березня. 

Дізнавшись так багато нового і цікавого про бабаків-метеорологів, всі розохотилися створити “бабачкові” листівки. Запрацювали ножиці у вправних руках учасників майстер-класу, клей робив свою липку справу, олівці/фломастери додавали яскравих кольорів і невдовзі на кожній листівці абсолютно оригінальні бабачки визирали зі своїх нірок і передбачали ранню весну.

Славно попрацювавши, хлопчаки та дівчатка навіть зголодніли. Підкріпились смачненьким, чаювали і обмінювались враженнями (сподіваємось приємними:-)) про День бабака, який провели у бібліотеці.

Чекаємо всіх на наступній зустрічі. “Free-time” — це цікаво і весело!

 

Поділитись в мережі
Пошук Події