fbpx

Концерт-лекція піаніста Юрія Дикого у стінах МФКММ

6 березня 2024 року у Великій залі Миколаївського фахового коледжу музичного мистецтва викладачі, студенти та учні мистецьких шкіл із радістю зустрічали почесного гостя – голову Місії Д.Ойстраха та С.Ріхтера, талановитого одеського піаніста Юрія Дикого.

Музикант найвищого рівня знань та виконавської майстерності Юрій Дикий не вперше приїздить із лекціями до коледжу. Слухачі із теплотою згадували минулу лекцію майстра, яка була присвячена творчості Й.С.Баха. В цей раз Юрій Борисович присвятив концерт-лекцію розмові про музику романтиків.

Володіючи енциклопедичними знаннями та найширшим музичним кругозором на прикладах творчості композиторів-романтиків маестро детально розглянув актуальні питання виконавства, інтерпретації музичних творів, їх змістовного навантаження.

Особливу увагу Юрій Борисович присвятив поняттю інтонації в музиці, виділяючи її як основу втілення художнього змісту твору. Не менш важливою темою для дискусії стало зіставлення понять «технічного» та «духовного» у виконавській інтерпретації музичних творів.

Слухачі із захопленням занурилися разом із лектором у глибини змісту музичного мистецтва романтиків, дізналися багато важливого та цікавого. Кожен із присутніх збагатився новими, такими важливими для музиканта знаннями, і хоча концерт-лекція тривала більш ніж півтори години, слухачі після зустрічі ще довго «не відпускали» маестро.

Насамкінець автор зізнався, що розповів лише третину із того, чим прагнув сьогодні поділитися із присутніми, а тому усі разом висловили надію, що цей концерт-лекція не буде останнім і подібні творчі зустрічі обов’язково мають продовжуватися.

Поділитись в мережі
Пошук Події