fbpx

«Незагоєна рана нашої історії»

25 січня до Дня вшанування пам’яті жертв Голокосту у Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека відбувся захід у змішаному офлайн-онлайн форматі – інформаційна година «Незагоєна рана нашої історії», під час якої учасники дізнались про знищення цілих народів нацистським режимом в часи Другої світової війни.
Голова ГО «Єврейська громада» Михайло Гольденберг розповів про розстріли єврейського населення в Богданівці Доманівського району Миколаївської області, наголосив на актуальності пропозиції назвати ім’ям праведників один із скверів Миколаєва та передав до фонду бібліотеки довідник «Праведники народів світу. Праведники України. Рятівники. Миколаївська область», надрукований у Миколаєві видавництвом П.М.Шамрай.
Краєзнавець, історик Генадій Коваль звернув увагу учасників на важливості мирного співіснування українського і єврейського народів та доцільності створення на Миколаївщині музеїв для вшанування пам’яті жертв Голокосту.
Присутні ознайомилися з матеріалами виставки інформаційно-просвітницьких плакатів Українського інституту національної пам’яті «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії», дізналися про події 1941–1943 років у Бабиному Яру та впровадження механізмів наймасовіших знищень євреїв у ХХ столітті, а також приєдналися до всесвітнього флеш-мобу #WeRemember, який щорічно проходить до Дня вшанування пам’яті жертв Голокосту.
Поділитись в мережі
Пошук Події