fbpx

Нові імена в сучасній українській літературі

Відбулася читацька конференція

20 квітня в онлайн-форматі відбулася V щорічна читацька конференція «Нові імена в сучасній українській літературі», приурочена до Всеукраїнського дня книги та авторського права.

Участь у заході взяли студенти та викладачі Чорноморського національного університету імені Петра Могили, Приватного закладу вищої освіти «Міжнародний класичний університет ім. Пилипа Орлика», Миколаївського національного університету ім. В.О. Сухомлинського.

Під час зустрічі були розглянуті тенденції та актуальні теми в літературному процесі, нові жанри, що набувають популярності.

 Кандидат філологічних наук, доцент кафедри української філології та міжкультурної комунікації ЧНУ імені Петра Могили Владлена Руссова підкреслила, що багато сучасних письменників стали до лав Збройних Сил України після 24 лютого 2022 р., деякі з них, окрім письменництва, займаються волонтерською діяльністю. Вона розкрила зміст романів української письменниці Т. Горіха Зерня «Доця» та «Принцип втручання», а також акцентувала увагу на творах А. Кокотюхи, А. Куркова, Г. Молчанова, що відображають події зі слів тих, хто був у вирі воєнних подій. Окрему увагу було приділено творчості О. Терещенка та його книгам «Життя після 16:30» та «Життя після 16:30. Сім років потому»

 

Студентка 4 курсу МНУ ім. В.О. Сухомлинського Анастасія Єрмак розповіла присутнім про події, що стали основою для написання роману-щоденника Надії Сухорукової «Маріуполь#Надія», а саме 86 днів оборони Маріуполя. Вона зробила акцент на тому, що уривки з роману звучали під час виступу у Європарламенті міністра закордонних справ Латвії Едгара Рінкевича і на благодійному вечорі на підтримку України у Великобританії. 

 

 

Студентка 4 курсу МНУ ім. В.О. Сухомлинського Ірина Пісьменна у своєму виступі «Концепт «війна у романі Тетяни Пахомової «Я, ти і наш мальований і немальований Бог» розкрила болючу тему Голокосту і зазначила, що в основу роману покладено реальну історію, яка відбувалася  у роки Другої світової війни.

 

 

Студентка ІІІ курсу факультету філології ЧНУ імені Петра Могили Катерина Дорошенко ознайомила присутніх з сучасними класиками та наголосила на важливості їхньої творчості в українській літературі сьогодення.

 

 

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри журналістики та філології ПЗВО «Міжнародний класичний університет ім. Пилипа Орлика Олександр Грищенко презентував серію перевидань української класики «Неканонічний канон», що була започаткована видавництвом «Віхола». Він наголосив, що метою даної серії є перевідкриття українських авторів та їхніх творів – від Підмогильного і Багряного до Хвильового та Йогансена. Більш детально він розповів про романи «Андрій Лаговський» А. Кримського та «Недуга» Є. Плужника.

 

 

Доцент кафедри української мови і літератури МНУ ім. В.О. Сухомлинського І. Г. Родіонова ознайомила учасників заходу з цікавою новинкою в сучасній українській літературі – фантастичним романом І. Сіліври «Межа людини» та поділилася власними враженнями від прочитаного твору.

Кожний з учасників конференції мав змогу поділитися власними враженнями і відгуками щодо прочитаних творів відомих авторів та порадити іншим книги, що справили на них особливе враження.

Поділитись в мережі
Пошук Події