fbpx

Переливи «української арфи» у концертній залі МФКММ

12 лютого 2024 року о 13.00 у Великій залі Миколаївського фахового коледжу музичного мистецтва відбувся сольний концерт талановитої бандуристки, старшої викладачки Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського, лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів Віти-Вікторії Задорожної.

Для усіх поціновувачів сучасного академічного мистецтва пролунали твори з Першого інструментального циклу для бандури соло «Зошит подорожей» заслуженої артистки України Людмили Федорової-Коханської. Серед них: «Соната-пастораль» (присвячена Юрію Федорову), яскраві мініатюри «Сльози Феї» (присвячена Ірині Алєксандровій) та «Арфа Бідного Ремі» (присвячена народному артисту України Сергію Баштану). У композиції під назвою «Дзвін покинутого міста» у переливах бандури слухачі змогли почути таємничий та призивний гомін церковних дзвонів. Яскравий емоційний відгук у присутніх на концерті викликала п’єса «Ноель», назва якої з французької мови перекладається як «Різдвяна пісня». В основу цієї композиції авторка поклала знамениту українську колядку «Нова радість стала». Останнім музичним номером концерту пролунав твір «Зима», що занурив слухачів у казкову атмосферу справжньої зимової заметілі.

Кожен музичний номер слухачі супроводжували незмінними гарячими оплесками та після концерту ще довго «не відпускали» Віту-Вікторію зі сцени. На завершення концерту від виконавиці прозвучали слова щирої подяки директору МФКММ, заслуженому діячу мистецтв України Анатолію Сироті та усім присутнім за найяскравіші творчі враження та теплий прийом у стінах коледжу.

Після концерту бандуристка поділилася своїм багатим творчим досвідом та секретами виконавської майстерності з викладачами та студентами Миколаївського фахового коледжу музичного мистецтва, провівши майстер-клас, у якому взяли участь студенти-бандуристи класу викладача Кирилюк С.Г. – Сурікова Дар’я (ІV курс) та Басовська Катерина (ІІІ курс).

Поділитись в мережі
Пошук Події