fbpx

Підготовка кваліфікованих фахівців: зв’язок між освітою та ринком праці

18 квітня в онлайн-форматі відбулося чергове засідання наукової студії «Освіта Миколаївщини: нові наукові орієнтири» за темою «Підготовка кваліфікованих фахівців: зв’язок між освітою та ринком праці». Метою зустрічі стало обговорення питань щодо стану та розвитку системи вищої освіти в реаліях воєнного часу, інтеграції вітчизняної освіти до європейського та світового освітніх просторів та процесів взаємодії вищої освіти з ринком праці.

Участь у заході взяли представники департаменту освіти і науки Миколаївської обласної військової адміністрації, Миколаївського обласного центру зайнятості, громадської організації «Агенція розвитку Південного регіону», викладачі та студенти Чорноморського національного університету імені Петра Могили, Миколаївського національного аграрного університету, Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського, Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, Відокремленого підрозділу «Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв» та Відокремленого структурного підрозділу Миколаївського будівельного фахового коледжу Київського національного університету будівництва і архітектури.

Модератор заходу – заступник директора з наукової роботи Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки Н. В. Моісеєва – наголосила на актуальності засідання та важливості тих процесів, що відбуваються в системі вищої освіти. 

Учасників заходу привітала спеціаліст відділу професійної (професійно-технічної) освіти, координації діяльності вищої освіти, науки департаменту освіти і науки Миколаївської обласної військової адміністрації Є. В. Троценко. Вона підкреслила  важливість підготовки закладами вищої освіти кваліфікованих фахівців, які будуть затребуваними на ринку праці.

 Кандидат історичних наук, доцент, директор Навчально-наукового гуманітарного інституту Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова О. В. Бобіна висвітлив процеси, що відбуваються в освіті в умовах російської агресії, статистичні дані щодо міграції трудового резерву за кордон та можливості здобуття освіти біженцями в європейських країнах.

Кандидат економічних наук, доцент, виконуючий обов’язки декана обліково-фінансового факультету Миколаївського національного аграрного університету О.С. Біліченко поділився досвідом запровадження дуальної форми навчання в університеті, що допомагає студенту адаптуватися до навчального процесу та впевнитися у правильності вибору професії.

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови і літератури Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського А. І. Гурдуз у своєму виступі «Симбіоз форм у діалогізуванні університетської та мультиверситетської освіти в сучасній Україні як умови фінансово впевненого і перспективного розвитку національного університету» висвітлив історію запровадження мультиверситетської освіти, її переваги та недоліки. Наголосив, що однією з умов покращення освітнього процесу та інтеграції у світовий освітній простір є залучення зарубіжних фахівців.

 Кандидат педагогічних наук, доцент Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського О. Є. Олексюк розкрила зміст та форми організації навчально-виховного процесу, розповіла про військово-патріотичне виховання студентської молоді в умовах воєнного стану, спрямоване на формування бажання захисту своєї Батьківщини та здобуття військової професії.

 Кандидат психологічних наук, завідувачка навчально-методичного кабінету соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню Чорноморського національного університету імені Петра Могили       Л. А. Опанасенко ознайомила присутніх з практичним досвідом двосторонньої співпраці закладів вищої освіти та роботодавців, розповіла про переваги освітніх професійних програм у навчанні студентів.

Начальник відділу активних програм зайнятості управління реалізації політики зайнятості Миколаївського обласного центру зайнятості Л. В. Вініченко розповіла про активні програми зайнятості населення, сучасні способи реєстрації, подання заяви на реєстрацію через гугл-таблиці, чат-бот чи застосунок «Дія». Висвітлила статистичні дані за 2023 рік щодо затребуваних професій на ринку праці по Миколаївській області.

 

Доктор економічних наук, професор, голова правління ГО «Агенція розвитку Південного регіону» В. В. Клочан презентував проєкт «Нова кар’єра». Учасники заходу дізналися про історію створення проєкту, етапи адаптивного навчання дорослих, що застосовуються на практиці. Розповів про зміну демографічної ситуації в Україні за роки Незалежності та навів статистичні дані щодо міграції працездатного населення, починаючи з 2018 р.

Учасники заходу висловили думку, що заклади вищої освіти мають розвивати відносини соціального партнерства з роботодавцями у сфері підготовки фахівців.

Поділитись в мережі
Пошук Події