fbpx

Підкорили театральний Київ виставою «Проста українська скіфська баба»

У Києві відбулися гастролі Миколаївського академічного художнього драматичного театру з моновиставою «Проста українська скіфська баба» Марини Васильєвої за романом «Доця» лауреатки Шевченківської премії Тамари Горіха Зерня (режисер вистави – заслужений діяч мистецтв України Артем Свистун, виконавиця – Марина Васильєва (Нікітіна). Після успішних показів у Львові і Одесі, Ужгороді і Кропивницькому, Мукачеві і Хмельницькому, гастрольного туру прифронтовими і деокупованими територіями, постановка підкорила серця і столичного глядача.

         Гастрольні покази у Києві відбулися 29 і 30 квітня на сцені під дахом Національного академічного драматичного театру імені Лесі Українки. Це чудова камерна локація для щирого спілкування з глядачем, чуттєвої передачі найтонших емоційних переживань. Виставу відвідали т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв, голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Ганна Замазєєва, Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, провідні театральні критики, культурні діячі столиці. Перед початком до глядачів звертався з промовою директор-художній керівник театру заслужений діяч мистецтв України Артем Свистун. Він красно дякував почесним гостям за відвідини гастрольних показів вистави, розповів про умови її створення у прифронтовому Миколаєві під час руйнівних обстрілів 2022 року.

         Покази вистави «Проста українська скіфська баба» у Києві пройшли надзвичайно успішно. Від дня створення 13 жовтня 2022 року її було презентовано публіці 39 і 40 раз. Постановка є лауреатом XXV Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» (2023), Міжнародного театрального фестивалю моновистав «Монологи над Ужем» (м. Ужгород, 2023), 53-го Всеукраїнського фестивалю театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» (м. Кропивницький, 2023). На 12+1 Відкритому театральному фестивалі «Homo Ludens» («Людина, що грає», 2023) колектив творців вистави нагороджено спеціальним дипломом за вагомий  внесок  цією знаковою виставою та її успішним гастрольним показом містами України в торування шляху нашої держави до Перемоги; дипломом «Краща вистава про війну». Виконавицю моновистави «Проста українська скіфська баба» Марину Васильєву експертна рада відзначила дипломом «Краща жіноча роль».

Восени поточного року запланований гастрольний тур з цією виставою країнами Європи.

Поділитись в мережі
Пошук Події