З 01 по 06 червня 2023 року дистанційно відбувся восьмий обласний фестиваль дитячої творчості «Art-mix». Захід проводився з метою розвитку та популяризації дитячої творчості, формування художніх смаків на кращих зразках української й світової культурної спадщини та сучасного мистецтва, патріотичних почуттів, сприяння творчій самореалізації та підвищення виконавської майстерності учасників.
Цьогоріч у напрямку «Вокальне мистецтво» до фестивалю долучилося 68 учасників (понад 100 осіб) з 28 територіальних громад Миколаївщини: Арбузинської, Баштанської, Березанської, Березнегуватської, Благодатненської, Братської, Веселинівської, Веснянської, Вознесенської міської, Воскресенської, Доманівської, Дорошівської, Єланецької, Казанківської, Коблівської, Кривоозерської, Костянтинівської, Куцурубської, Миколаївської міської, Мостівської, Новобузької, Новоодеської, Новомар’ївської, Ольшанської, Первомайської міської, Прибужанівської, Радсадівської, Шевченківської. У напрямку «Декоративне та образотворче мистецтво» взяли участь 23 учасники з12 територіальних громад: Баштанської, Березнегуватської, Братської, Веселинівської, Врадіївської, Галицинівської, Казанківської, Новобузької, Новоодеської, Первомайської, Шевченківської та міста Миколаєва.
Учасники презентували свою творчу програму згідно «Положення про проведення обласного фестивалю «Art-mix» у двох напрямках: «Вокальне мистецтво», «Декоративне та образотворче мистецтво». Програма фестивалю проводилась у номінаціях: солісти-вокалісти, малі форми вокальних ансамблів, декоративно-ужиткове мистецтво, образотворче мистецтво та у 3-х вікових категоріях: І категорія (8-11 років), II категорія (12-14 років), III категорія (15-18 років).
Під час оцінювання юних вокалістів враховувалися такі критерії: виконавська майстерність, творчий підхід, оригінальність, сценічна культура та відповідність твору віковій категорії.
Солісти (50 виконавців) та колективи малих форм (18 ансамблів) презентували свій виступ у різноманітних музичних стилях та манерах співу: естрадний, академічний, народний вокал; фольк-поп, народна пісня в оригінальній обробці та інші. Приємно вразила творчість колективів малих форм, більшість з яких продемонстрували злагоджене звучання.
На жаль, цього року рівень виконавської майстерності учасників, у порівнянні з минулими роками, знизився. На це вплинули як зовнішні фактори ситуації в країні, тривалі перерви у репетиційній роботі, дистанційні зустрічі з вихованцями, так і фактори професійної компетентності керівників.
Відкриттям фестивалю стали виступи представників вокального ансамблю «Едельвейс» – соліста Іллі Піккінера та дуету у складі: Катерини Лілюк і Анастасії Тимошенко (Великокорениський БК, м. Миколаїв, керівниця Людмила Касянчук), які майстерно виконали твори, використовуючи творчий підхід та оригінальність щодо акустичних умов запису.
Журі відмітило виступи колективів малих форм:
- вокальний дует «Горлички» (Лідіївський СК, керівниця Мілентина Служенко);
- вокальний гурт «Newtime» (Єланецький ЦКіД «Зоря», Єланецька ТГ);
- зразковий вокальний ансамбль «Симфонік» (ЦК імені Є.Зарницької, м. Первомайськ);
- зразковий вокальний ансамбль «Натхнення» (Радсадівський БК, керівниця Ольга Волченко);
- вокальний ансамбль «ЗУНАВІ» (Ольшанський БК, керівник Анатолій Коломенко);
- зразковий ансамбль «Аліски» (ММПК «Молодіжний», керівниця Ірина Лісова-Іозис).
Ці учасники продемонстрували злагоджене темброве звучання та оригінальні обробки творів. А твори, які прозвучали a cappella, взагалі запам’ятаються надовго.
Цікаво спостерігати за природним та творчим розвитком солістів, які кожного року беруть участь у фестивалі – Олена Яруш (Новобузький ЦКіД, Новобузька ТГ, керівниця Вікторія Бублик), Софія Зікратова (Баштанський МБК, керівники Володимир Крамаренко та Ангеліна Довга), Нікіта Губернаторов (Березанський СБК, керівник Юрій Харченко), Ігор Зуб (Ольшанський БК, керівник Анатолій Коломенко), Іван Клеветенко (Березнегуватський БК, керівник Володимир Дениско), Анастасія Бєлібова (ММПК «Молодіжний», керівниця Катерина Суліменко).
Переглянувши та проаналізувавши виступи учасників, члени журі радять керівникам відповідально ставитися до роботи з дитячими голосами, набувати знань та практик щодо правил вибору репертуару та етапів розучування вокального твору.
У напрямку «Декоративне та образотворче мистецтво» учасники презентували свої роботи за темою «Метелик – відображення краси та відродження».
Роботи учасників у напрямку «декоративне та образотворче мистецтво» оцінювало журі у складі: Наталія Баштова – голова журі, директор МОЦНТ та КОР, заслужена артистка України, Наталія Степанюк – старший викладач кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти МОІППО, член НТО «Прибужжя», Любов Запісочна – лектор II категорії Миколаївського обласного художнього музею імені В.В.Верещагіна, член НТО «Прибужжя», Рада Вронська – провідний методист МОЦНТ та КОР, керівник НТО «Прибужжя», член спілки дизайнерів України.
Члени журі зазначили, що роботи для участі у фестивалі представлені різнопланові, виконані у різних напрямках художнього мистецтва. При підготовці використовувались не тільки академічні та традиційні техніки у виконанні робіт, а застосовувалися ще й сучасні техніки та матеріали. Також журі підкреслило рівень виконавської майстерності учасників, рівень володіння технікою та матеріалом, різноплановість у відображенні тематики, емоційний вплив робіт на глядача, повноту розкриття образу «Метелика» – як відображення краси та відродження, майстерність у виконанні робіт, креативний підхід до роботи над образом, наповнення філософського змісту у відображення образу метелика. Дякуємо керівникам студій за підтримку творчих здібностей й розвиток абстрактного мислення у вихованців.