fbpx

Підсумки обласного огляду «Етнотрадиції Миколаївщини»

29  травня – 02 червня проведено обласний огляд «Етнотрадиції Миколаївщини», метою якого є виявлення, збереження і популяризації елементів нематеріальної культурної спадщини, естетичного виховання дітей і молоді на основі національно-культурних традицій, активного залучення представників різних соціально-вікових верств населення до репрезентації народної культури Миколаївщини.

До участі у заході, який вкотре проводився дистанційно,  долучилися 18 аматорських фольклорних колективів та любительських об’єднань  з 12 територіальних громад Миколаївщини, а саме: Арбузинської, Баштанської, Березанської, Березнегуватської, Веселинівської,  Інгульської, Казанківської,  Коблівської, Новоодеської, Синюхинобрідської, міст Миколаєва та Первомайська.

Учасники презентували свою творчу програму згідно «Положення про проведення обласного огляду «Етнотрадиції Миколаївщини».

Кожен колектив мав змогу представити композицію, віночок пісень, дитячих ігор, фрагмент театралізованого дійства чи обряду до весняних свят. До більшості представлених дійств було залучено два покоління (дорослі та діти або люди поважного та середнього віку).

Спадкоємність поколінь дуже важлива у збереженні традицій та культури українського народу.  Покоління змінюються одне одним й необхідно передавати найважливіші  життєві цінності від одних людей до інших. І саме тому участь в огляді «Етнотрадиції Миколаївщини» – це один із засобів збереження та популяризації таких  цінностей.

Хочеться зазначити, що майже всі колективи залучали до обрядів та обрядових дій дітей й молодь. Юні учасники з великою цікавістю, захопленням та добрим настроєм брали участь у запропонованих дорослими діях.

На превеликий  жаль, були презентовані роботи, де учасники не дотримувалися  відповідності костюмів представленим на огляді традиціям.

Цьогоріч найбільш яскраво представили свої  виступи колективи Баштанського МБК (фольклорний колектив «Погостини») та Березанського Будинку творчості школярів (фольклорно-етнографічний колектив «Світлиця»).

Наступний крок у проведенні огляду – навесні 2025 року. Темою заходу стануть традиції нашого регіону.

Дякуємо громадам та учасникам за ретельну підготовку до участі у нашому заході. Бажаємо усім  подальших перемог.

Поділитись в мережі
Пошук Події