fbpx

Святковий весняний концерт «І знову на душі тепло» у МФКММ

5 березня 2024 року у концертній залі Миколаївського фахового коледжу музичного мистецтва відбувся святковий весняний концерт під назвою «І знову на душі тепло…» за участю викладачів та студентів навчального закладу.

Програма музичного вечора виявилася дуже насиченою, у п’ятнадцяти номерах концерту було представлена палітра найрізноманітніших музичних жанрів та стилів від бароко до сучасності.

Яскравий початок концерту поклала музика «Італійського концерту» Й.С.Баха у виконанні Марини Матвєєвої. Сповнена “дзвінкої яскравості”, життєрадісності та дієвої енергії вона якнайкраще уособила прихід Весни.

Патетичне, скорботне «Адажіо» К.Ф.Е.Баха учасники концерту Наталя Папушенко та Аліса Лахновська присвятили пам’яті всіх музикантів, які загинули на війні.

В музичному калейдоскопі концерту пролунали: сповнена весняної свіжості та юнацького запалу Соната для скрипки та фортепіано G-dur В.А.Моцарта, романтично піднесена «Присвята» Р.Шумана, сповнений чарівного політно-вихрового кружіння Вальс Ф.Шопена, віртуозний і темпераментний «Чардаш» В.Монті.

Бурхливу реакцію публіки викликала п’єса «Пісня птаха» сучасного японського композитора Юдзо Таями у виконанні Володимира та Валентини Зав’ялових. Сповнена медитативності й тонкого східного звукопису вона викликала яскраві асоціації із картиною ніжного весняного цвітіння сакури.

Музичним подарунком для всіх жінок напередодні свята восьмого березня пролунала композиція «Очі волошкові» українського композитора Степана Сабадаша в оригінальному поєднанні дуету чоловічих голосів (А.Сорочан, О.Гуценко), саксофону (С.Гальцев) та фортепіано (А.Кравецька).

Музичною родзинкою концерту стала п’єса «Вітрогони» Остапа Нижанківського, що прозвучала в яскравому дуеті сопілки та фортепіано у виконанні Василя Ілечко й Анастасії Драго. Колоритний образ хлопчиків-бешкетників, яких в народі називали вітрогонами, було втілено хвацькими мелодіями українських коломийок.

Високою майстерністю та надзвичайною експресією запам’яталася слухачам гра молодих талановитих піаністів Дмитра Смирнова та Сергія Кадикова.

Естрадно-джазовий блок концерту було представлено композиціями «Stormy Weather» Г.Арлена, «All of Me» Дж.Маркса та С.Саймонса, також пролунала сповнена чуттєвої грації та пристрасті кубинського болеро пісня К.Альмарана «Історія одного кохання», яку виконала Тетяна Орлова. Неймовірного колориту звучанню пісні додав оригінальний імпровізаційний супровід Володимира Василенко.

Концертну програму завершили популярні композиції «Quando,quando», «Yesterday» та «Popcorn» виконані ансамблем ударних інструментів «Sambaco» (керівник Д.Кульков). Концерт був із захопленням прийнятий слухачами, які відзначили високу майстерність музикантів та різноманітність творчої програми.

Поділитись в мережі
Пошук Події