fbpx

«Відомі роди України: Мазепи, Галагани»

18 січня  шанувальники генеалогії  відвідали перший захід з циклу «Родовід» – годину запитань та відповідей «Відомі роди України: Мазепи, Галагани».

Присутні дізналися про батьків, дитинство, молоді роки майбутнього гетьмана, визначну діяльність його матері – ігумені Києво-Печерської Воздвиженської дівочої обителі, гірку долю його сестри та племінників. Також учасники зустрічі ознайомилися з фактами біографій представників однієї із найвідоміших старшинсько-дворянських династій на Чернігівщині –- родини Галаганів.

Увазі гостей було запропоновано перегляд відеоматеріалів про легенди та історію кохання гетьмана Мазепи та відомості про Міжнародну громадську організацію «Родина Мазеп», що об’єднує більше трьох тисяч нащадків роду і відзначає «Лицарським Хрестом родини Мазеп» учасників бойових дій та фронтових волонтерів.

Неймовірне враження на присутніх справило знайомство з унікальним виданням «Книга Чесного Непорочного Євангелія, Світильника, що сяє й освітлює» – факсиміле київського примірника «Євангеліє Івана Мазепи» арабською мовою, що  належить до національної історичної спадщини.

Зустрічі з  циклу «Родовід» відбуватимуться щомісяця, тож запрошуємо разом з нами відновлювати історичну правду про відомих діячів з українським корінням, діяльність яких пов’язана з історією нашої держави.

Поділитись в мережі
Пошук Події