fbpx

Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека

Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека (далі – ОУНБ) заснована у 1881 р., є найстарішою в області, провідним просвітницьким і культурним центром, депозитарієм краєзнавчих видань. З 1964 р. бібліотека розміщується у будівлі, що є архітектурною пам’яткою.

Свою діяльність здійснює згідно зі Статутом, а також Стратегією розвитку Миколаївської ОУНБ на 2020-2025 рр. Основні завдання бібліотеки:

 • забезпечення інформаційних, науково-дослідних, освітніх, культурних та інших потреб громадян;
 • здійснення науково-дослідної роботи в галузі бібліотекознавства, бібліографознавства та історії книги;
 • координація діяльності та надання науково-методичної допомоги бібліотекам області.

ОУНБ є науково-методичним центром для бібліотек Миколаївщини. Універсальний фонд бібліотеки налічує близько 1,9 млн книг, патентів, періодичних видань, електронних ресурсів, карт, нот та інших документів з усіх галузей знань 62 мовами світу. Унікальною частиною фонду є понад 40 тис. творів друку, виданих до 1917 р., близько 300 назв періодичних видань ХVIII –поч. ХХ ст. У 2020 р. на базі відділу науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями відкрито Музей книги, на базі якого здійснюється оцифровування колекцій видань минулих століть.

У структурі бібліотеки –14 відділів та секторів. Створені креативні локації: «Зона вільного читання» – місце для ознайомлення з новинками сучасної української літератури, доступу до мережі Інтернет, спілкування з творчими особистостями; творча лабораторія «MykolaivFabLab» – місце для реалізації проєктної та дослідницької діяльності з використанням технологій 3D-моделювання; Музична студія – місце для освоєння технології роботи з аудіофайлами, зокрема їхнього створення, редагування та запису.

Бібліотека надає безкоштовні та додатковіплатніпослугикористувачам. У бібліотеці користувачі безкоштовно можуть навчитися комп’ютерної грамотності у Регіональному тренінговому центрі та роботи з електронними сервісами у рамках проєкту «Дія. Цифрова освіта»; отримати інформаційну підтримку з правових питань в Університеті правових знань, з гендерних питань – в обласному гендерному центрі; вивчити англійську мову в бібліотечному ресурсному центрі «Вікно в Америку»та ін. Бібліотека проводить заходи у рамках неформальної освіти дорослих – спільно з ГО «Центр «Європейська освіта дорослих» реалізовує проєкт «Академія життя: lifeskills», організовує заходи з особистісного розвитку у рамках Інноваційного кластеру «Регіональний інноваційний HUB «RInnoHUB»,забезпечує діяльність факультету «Основи комп’ютерних знань» Університету третього віку та ін.


Бібліотека підтримує декілька інтернет-ресурсів:

 • офіційний вебсайт (http://www.reglibrary.mk.ua);
 • регіональний інформаційний портал «Прибужжя» (http://www.regportal.mk.ua);
 • електронний ресурс web-library «Аркасівська спадщина» (https://arkasfamily.mk.ua/);
 • вебсайт «Дистанційна освіта в Миколаївському регіональному тренінговому центрі» (http://www.e-osvita-myk.tk).

Діяльність бібліотеки популяризується у соціальній мережі «Фейсбук», де представлена сторінка «Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека» (https://www.facebook.com/reglibrary.mk/) та ін.

Поділитись в мережі
Про заклад
Графік роботи
 • Будні дні
  10:00 - 19:00
 • Субота
  10:00 - 18:00
 • Неділя
  10:00 - 18:00
Карта розташування закладу